| Casper_Bank_1988 a întrebat:

Am o problema cu un HTC Desire S.
Nu stiu ce sa fac cu el, nu mai vrea sa imi citeasca simul sub nici o sansa.am incercat mai multe variante care le-am gasit pe net si nici 1 nu a fost buna.(am pus banda pe cartela, am dat hard reset, l-am desfacut si l-am curatat etc).
Si acum nu imi pot da seama sa fie cititorul de cartela stricat sau trebuie decodat.Din cate stiu daca trebuie decodat cerea 1 cod imd ce bagam simul.Problema e ca nu imi ia simul deloc ca si cum nici nu ar fi introdus.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Cu plăcere happy

Înseamnă că este defect slotul SIM din telefon sad
Trebuie dus la un Service!

O zi frumoasă.

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat dacă ai încercat să "probezi" câte un SIM de "împrumut" ( de la cunoştinţe )...

Încearcă să pui un alt SIM de Orange, apoi Vodafone, apoi Cosmote/Telekom.
Dacă nici unul NU funcţionează, atunci este o problemă cu slotul SIM din telefon şi duci telefonul la un Service!

Toate cele bune.

| Casper_Bank_1988 explică (pentru bursuc001):

Multumesc de raspuns si da am incercat cu sim nou cosmote. Vodafone de la prieteni si orange.nu citeste nici 1 fel de cartela noua / veche nu conteaza.tot imi scrie "No Sim Card In Phone"

| Casper_Bank_1988 explică (pentru bursuc001):

Multumesc.Totusi Cardul il citeste si e fix langa sim.deasta am intrebat sper sa nu fie de decodat sau cv ca slotul sim / card se poate schimba usor.

| bursuc001 a răspuns (pentru Casper_Bank_1988):

Cu plăcere happy

O zi frumoasă.

| bursuc001 a răspuns (pentru Casper_Bank_1988):

Cu plăcere happy

Înseamnă că este defect slotul SIM din telefon sad
Trebuie dus la un Service!

O zi frumoasă.

| LaLaura a răspuns:

Buna.
S-ar putea ca simul sa nu mai fie bun. Incerca cu alt sim, si daca merge, inseamna ca simul tau nu e bun si trebuie schimbat.