| Dennis_Raffa_1995 a întrebat:

Am o problema cu un telefon! Mi-am luat un Lenovo A328 cat de curand....In fine, mi-am luat si card si tot ce e necesar la el. Insa cand vreau sa descarc un joc de maxim 2-3 GB imi zice ca n-am destul spatiu pe dispozitivul de stocare extern. ( Setat : Disc de scriere implicita CARD SD ). Root-ul prin PC nu merge fiindca nu gasesc : Depanare prin USB. Care ma poate ajuta?

Răspuns Câştigător
| CristianCRS a răspuns:

Ca sa activezi optiunea USB Debugging(Depanare USB):Meniu->Setari->About Phone(despre telefon)->Apasa de 5 ori pe Built number. Dupa ce ai apasat de 5 ori in Meniu iti apare o noua rubrica Developer options(Optiuni Dezvoltator) si aici gasesti USB Debugging(Depanare USB)

| Dennis_Raffa_1995 explică (pentru CristianCRS):

Multumesc Frumos!

| Dennis_Raffa_1995 explică (pentru CristianCRS):

Acum nu pot da root... Ce sa-i fac? Nu pot descarca mai nimic fiindca din 4 GB cat are memorie de stocare 3.5 GB sunt utilizati de system...