| B_EO_Radu_1990 a întrebat:

Am o problema grava cu telefonul sad
Incercand sa imi instalez Android 5.1.3 pe Samsung-ul meu telefonul s-a oprit si acum nu il mai pot aprinde. Foloseam TWRP inainte sa se stinga, nu sunt virusi programul ala nu are. Stiti ce as putea sa fac? Apas degeaba power button ca nu se aprinde

7 răspunsuri:
| MrCaNaByS a răspuns:

Ai verificat daca telefonul tau indeplineste cerintele pentru Android 5.1.3?

| B_EO_Radu_1990 explică (pentru MrCaNaByS):

Da am verificat. Indeplineste cerintele 100%

| DJBlade69 a răspuns:

Ti-as recomanda sa mergi la un centru de asistenta. Daca ai instalat 5.1.3 direct din telefon o sa ti-l faca probabil gratis pentru ca e o eroare a lor. Insa daca l-ai facut tu prin programe ce ai gasit pe net o sa ai de platit nu-mi aduc aminte cat. Oricum...nu-ti recomand sa risti.

| NovaStep a răspuns:

Daca poti intra in download mode il poti repara instaland software stock prin odin, il gasesti pe sammobile. Daca nici nu poti intra in download mode e hard-bricked telefonul si doar prin jtag la un service specializat il mai poti repara, reflashuind direct pe placa de baza a telefonului softwareul. Succes.

| Bondar_Norby_1997 a răspuns:

Ai incercat sa intri in recovery mode?

| B_EO_Radu_1990 explică (pentru Bondar_Norby_1997):

Da am incercat sa intru in recovery mode. Era ultimul pas pentru a instala android lollipop dar mi s.a stins telefonul

| Bondar_Norby_1997 a răspuns:

Ai incercat sa intri in downloading mode?