| Cipryka115 a întrebat:

Salutare, TPU! Am si eu o mare problema. Mi-am achizitionat un Samsung galaxy s4 si cand am venit acasa cu le si am vrut sa-l bag la incarca, puf, s-a opri, dupa cateva zile cand am vut sa in deblechez prin glesare nu mai mergea sa apas pe el, dar se aprindea si staea 5 secunde si stingea si dupa pornea sungur la cateva secunde! A facu asa de vreo patru ori la rand. L-am trimis la garantie si mi s-a facut o upgradare de software. Am luat telefonul si in curs de patru zile s-a oprit de doua ori. Ma duc din nou cu el la Orange la garantie. Dupa o saptamana, ma suna de la SAMSUNG si ma intreaba de cate ori a facut treaba aia cu opritul. Le explic eu acolo asa si el imi spune ca telefonul a fost tinut in teste 5 ZILE si nu are nimic! M-a intrebat daca folosesc card de memorie. I-am spus ca da, si el mi-a spus ca este posibil sa aiba cardul ceva, vreun virus si mi-a spus sa il folosesc cu card-ul acela 2-3 zile sa vad daca ami face asa si dupa 2-3 zile fara! Am fost si am luat telefonul. Mergea bine... Nu i-am mai bagat cardul. Imi istalez FB si Messenger Facebook. Cand vreau sa-l deblochez la un moment dat aceeasi chestie.
Ce credeti ca trebuie sa fac... O sa sun la SAMUNG direct si o sa le spun ata povestea aceasta. Vreau sa fie reparat!
Ce credeti voi ca are?

4 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Zi-le sa ti-l inlocuiasca, n-au decat sa-l paseze mai departe ca refurbished sau sa-l scoata de tot din circuit daca tot asa face; nu are nimeni cum sa iti spuna ce are decat un specialist in domeniu care il testeaza.

| Cipryka115 explică (pentru DimLight):

Mi-ai zis ca l-au tinut 5 zile in teste si mia acasa tot asa imi face!

| AlexL28 a răspuns:

Root si cyanogenmod!