| LoD a întrebat:

Am si eu o nelamurire. De ce telefonul meu se reseteaza? Il apuca... dar nu mereu. are momente. FUNDITA! Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Posibil să fie din cauza acelor aplicaţii care suprasolicită procesorul, memoria RAM este mică şi este posibil ca să se producă restartarea :(

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" cu una dintre metodele explicate la linkul :
http://www.hard-reset.org/......ard-reset/

http://www.hardreset.info/devices/samsung/samsung-s7562-galaxy-s-duos/

http://www.hard-reset.com/samsung-galaxy-s-duos-s7562-hard-reset.html

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Vezi şi metodele de la linkul :
http://androidflagship.com/3217-fix-damaged-bricked-android-device

Sau, duci telefonul la un Service.

O seară/noapte frumoasă.

5 răspunsuri:
| ivanhoe a răspuns:

Se restarteaza sau se reseteaza? E o diferenta...Da niste detalii. Ce simptom are?

| Richard420 a răspuns:

Probabil undeva in procesor face un scurt circuit. Ar trebui sa il duci la un service ca sa nu ai probleme si mai mari.

| darrio2007 a răspuns:

Poate se restarteaza.Si al meu mai face asa cand nu se conecteaza la wi-fi sau 3G.Se inchide se redeschide apoi se conecteaza.Dar face asta foarte rar.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cred că vrei să zici că se "restartează", NU se "reseteaza" happy

Posibil să fie o eroare de soft, sau o eroare legată de conexiune/aplicaţii/jocuri ( depinde în ce momente se restartează )...

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset".
ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Toate cele bune.

| LoD explică (pentru bursuc001):

Greseala mea. se restarteaza. am dat factory reset acum vreo 2 luni dar nu este un telefon atat de per formant. m-am pacalit cand l-am luat. primul meu telefon cu android etc. se numeste Samsung Galaxy S DUOS. are momente. nu se restarteaza mereu. am cateva aplicatii care cer voie sa gestioneze multe fisiere si etc. ma gandeam ca poate fi de la acestea dar. nu stiu ce sa zic.