| VaLenTiN2017 a întrebat:

Am si eu o problema la un iPhone 7. I-am dat reset si vreau sa il folosesc din nou si imi cere adresa de email si parola mai exact contul de icloud asociat. Nici codul pin de la telefon nu îl mai tin minte... stie cineva daca pot face ceva la vreun service ceva?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, poti gasi un service care sa-l cumpere pentru piese de schimb.
Placa de baza nu se mai poate folosi din cauza parolei uitate.

| Bizon95 a răspuns:

Daca ai actele doveditoare ca este telefonul tau (factura cu imei-ul/nr de serie) atunci la o reprezentanta Apple (in.ro incearca la un magazin care vinde numai produse Apple)... o sa te coste ceva

altfel ORICE PRODUS APPLE la care se poate pune parola (telefon, tableta, laptop, calculator) NU mai poate fi recuperat daca nu stii respectiva parola DECAT prin schimbarea placii de baza... PUNCT

politica Apple anti-furt, care E BATUTA IN CUIE, la fel ca orice alta politica Apple, INDIFERENT CAT DE *****IMBECILA****** AR FI angry

la un iPhone7 cred ca te costa la service gsm placa de baza si manopera mai mult decat face telefonul

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Era o obțiune să nu-ți ceară codul de acces.
Fă-ți alt cont de Icloud! Și eu uitasem codul, l-am dus la service, etc etc. Dar mă întrebase ceva de codul de acces când l-am configurat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru asta detest eu iPhone. Sunt cele mai complicate telefoane cu cel mai sofisticat sistem, iar dacă l-ai blocat în cloud îți poți lua adio de la el. Mai costa și o căruță de bani Apple. În schimb este un avantaj dacă l-ai pierdut sau ți-a fost furat.

Apple doar fiță.