| StefanutzX a întrebat:

Am si eu un WindowsPhone 8, mai exact un Nokia Lumia 520.
Vreau sa descarc si eu Asphalt 8 : airborne, ca am observat ca e free mai nou.
Am pe telefon 2 GB liberi, si cand dau la instalare joc, imi da: "Ati atins limita de stocare.
Eliberati spatiu, apoi incercati din nou"....mentionez ca jocul are 820 MB, iar eu am liber 2 GB...
Va rog sa ma ajutati!
Multumesc anticipat! :*

Răspuns Câştigător
| manablitz a răspuns:

Salu!
Pentru orice eventualitate trebuie sa ai 2, 5gb liberi. După ce se va instala jocul, va ocupa doar 1, 4 gb.

Daca vrei sa downloadezi jocule de pe pc iti trebuie un card.
Downloadezi jocul, îl pui pe card si după intrii in Magazin si trebuie sa iti arate SD Card. Dai pe el si instalezi jocul.
Dacă nu iti apare de la început SD Card, dai un restart la telefon.
Ai grija la jocurile piratate! Daca nu sunt din magazin, iti trebuie cont Developer Unlock pentru ca nu o sa iti apara 'SD Card'.
Bafta! Funda?

5 răspunsuri:
| herbil6 a răspuns:

Incearca sa iei sub foram apk pe calculator si dupa sa il instalezi si o sa-ti mearga.

| StefanutzX explică (pentru herbil6):

Si in ce folder il bag?

| StefanutzX explică (pentru herbil6):

Chiar ma bate...nu stiu in ce folder trebuie` sa-l bag...

| herbil6 a răspuns (pentru StefanutzX):

Il pui in removable disk si gata

| manablitz a răspuns:

Apropo, am primit upgrade la Lumia Black!