| Knifeing a întrebat:

Salutare TPU, am so eu o problema. Am un Huawei ascend y530 si nu imi mai porneste, pur si simplu nu se deschide, nici daca il pun la incarcare, nici macar combinatia de taste pentru a intra in bios nu funcioneaza, stiti cumva cauza si/sau cum sa il repar acasa?

1 răspuns:
| Cyrano a răspuns:

Telefoanele Huawei manisfesta frecvent aceasta problema. Poate fi de la niste contacte oxidate, modul de incaracare defect, display defect. Mergi la un service GSM mai bine. Cu vreo 100 lei il poti repara, acum depinde de defect.