| Vlad551 a întrebat:

Salutare TPU, am un Allview X3 Soul Lite si vreau sa imi rootez telefonul,am mai rootat un telefon cu o versiune mai veche dar pe acesta nu pot sa il rootez, vresiunea Androidului de pe dispozitivul asta este 6.1.1 (P.S:dispozitivul acesta se blocheaza sau ceva de genul cand il rootez?

2 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Frate vezi ca acum in 2018 nu mai pot roota toti noobii telefoane.Nu mai merge cu Kingroot cu alea alea. Vrei root? Iti flash-uiesti TWRP Recovery, prin fastboot mode dupa care bootezi in TWRP si am uitat sa specific ca trebuie sa ai deja zip-ul ce poate fii flash-uit in tel, iar cand esti in TWRP, dai la Install, dupa selectezi zip-ul cu root-ul si dai "Swipe to confirm"

| Konstantin_LA_1991 a răspuns:

Încearcă cu kingroot