| costinxix a întrebat:

Am un iphone 4s si cand ascult muzica nu imi merge boxa dar tin sa mentionez ca daca vorbesc la telefon si dau pe difuzor se aude. La fel paresc si cand primesc apel sau sms. Am fost la garantie si mi s-a spus ca e imposibil asta. Dau funda

Răspuns Câştigător
| costinxix explică:

Atunci problema trebuie sa fie de la soft. Verifica la configurari sa nu ai volumul difuzorului la minim. Daca nu ai ultima versiune de iOS fa update la ultima.

3 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Incearca cu niste casti. Daca nici cu acelea nu merge inseamna ca are mufa defecta. Daca cu castile merge si cu boxele nu, inseamna ca acele boxe au un contact problematic.

| costinxix explică (pentru mont):

Pai este boxa telefonului( difuzorul lui)

| costinxix explică (pentru costinxix):

O sa incerc. Multunesc happy

| costinxix explică (pentru costinxix):

Atunci problema trebuie sa fie de la soft. Verifica la configurari sa nu ai volumul difuzorului la minim. Daca nu ai ultima versiune de iOS fa update la ultima.