| niksrb84 a întrebat:

Salutare TPU, am un iPhone xs care a fost pierdut și găsit. Am deblocat cont iCloud, am schimbat ID dar nu îl mai vad in funcție,, găsire iPhone,, și are activata funcție blocare activare pe ecranul telefonului. Am ID tel dar parolă nu mai funcționează. Este posibil daca am schimbat ID și nume și toate cele să nu îl mai vad sau știe cineva ce trebuie sa fac pentru a utiliza din nou iPhone? Menționez că toate variantele cu Apple nu se poate îmi apare mesajul că acest ID Apple nu este valid sau nu este suportat! Mai menționez că îl am în modul pierdut!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Resoftarea este unica solutie ca sa il mai faci dar vei pierde tot din el vor sterge tot.

| niksrb84 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Unde as putea sa o fac și dacă ai idee cat ar costa?