| Alexandru_Ionut_2001 a întrebat:

Salutare TPU aș vrea să știu dacă știe cineva cum sa faci Root Pe telefonul Allview P6 Lite.Am încercat diverse aplicații cunoscute dar fără succes.Chiar nu se poate Roota acest telefon?

1 răspuns:
| Bogdan70001 a răspuns:

Pai daca tu numai de root cu KingRoot sau Kingoroot sti mai bine las-o balta amice...cum sunt sigur ca tu nu o sa-i faci root telefonului, daca iti zic cum se face pentru ca nu o sa-ti pierzi tu 10-20 minute ca sa faci root iti zic doar ca toate aplicatiile astea pentru root sunt doar malware, virusi mai pe intelesul tau, aplicatii care in 2018 nu mai merg.
In zilele astea iti poti face root doar flash-uind SuperSU (pentru incepatori) sau Magisk (pentru avansati)