| tigru18 a întrebat:

Bai fratilor e treia oara cand pun intrebarea asta si imi cer scuze : De ce mi se aprinde ecranul singur la telefon? Mi-am luat ieri un Samsung Galaxy A50 si mi se aprinde singur ecranul cand il tin buzunar, nu imi intra in nimic doar se aprinde pur si simplu, ajutati-ma va rog

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori se apasă butonul de power din greșeală, ori e ceva funcție sa ți se deschida ecranul când scoți telefonul din buzunar, adică un senzor, deși chestii de genu se pot seta doar în timpul unui apel, atunci când iei telefonul de la ureche sa ți se aprinda iar ecranul sau când se mișcă, fac contact niște fire dezlipire sau rupte. Eu zic sa îl duci la un service sau dacă îl ai în garanție îl returnezi și iei altul nou

| tigru18 explică (pentru anonim_4396):

Am gasit dupa o zi de butonat laughing era din setari de la,, Miscari si gesturi'' mersii mult oricum te salut.

2 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Esti urmarit.