| Alin4uuu a întrebat:

Salutare TPU care stie ce are telefonul meu un Samsung i5500 i-am dat un update la android cyanmod7 si cateodata se blocheaza si nu isi mai revine pana nu scot bateria, isi mai da si restarturi cateodata, nu stiu ce are cred ca e de la update? nu suporta asa bine versiunea asta de android? ce versiune ii pot pune sa fie mai stabil?

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Pune-i o versiune mai veche, eu am un telefon ca al tau si am android 2.2 si merge ca nou, de fapt asa l-am cumparat, daca ai incercat sa ii faci root aproape l-ai stricat, probabil ai incercat 2.3 cu multitouch cu alte chestii dar nu prea da rezultate, telefoanele astea merg la limita cu 2.2 daca ii bagi ceva mai tare il omori, incearca sa instalezi o versiune mai veche android, 2.2 sau daca nu merge, din pacate instaleaza 2.1, foloseste neaparat Samsung kies, daca folosesti alte programe il strici mai tare, daca nu ai incredere in ceea ce faci du telefonul la un service gsm, mai mult de 45-50 lei nu trebuie sa te coste. ai grija ce iti mai instalezi pe el ca il vei ingreuna! si eu am incercat sa instalez 2.3 dar mi-a dat o mica eroare la inceput si mi s-a anulat update-ul.

1 răspuns:
| bassmusic a răspuns:

Am avut si eu aceasta problema. UPDATE-URILE SE FAC CU KIES! NU CU ALTE PROGRAME! Sa revenim, e din cuza softului.