| costinvlad a întrebat:

Ce este numarul asta: +50948894500? Daca a sunat ce inseamna?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Un numar din strainatate, necunoscut, poate fi de la o cunostinta, un numar gresit format sau un spamer.

Reguli:
- Daca suna si se opreste - nu baga in seama, sterge numarul.
- Daca suna de mai multe ori, atunci poti sa ridici, eventual va afla ca a sunat gresit.
- Daca gasesti un asemenea apel ca "nepreluat", neprimit de tine, atunci IN NICI UN CAZ NU SUNA INAPOI numarul, te va taxa foarte mult pe factura urmatoare!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Inseamna ca ai fost si tu o mica victima a spamerilor care suna cu numere internationale care te vor taxa rau la abonament daca le raspunzi sau ii suni inapoi.

E o nou moda de inselaciune in perioada asta

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este un telefon din Belize si nu-l baga in seama ca te tunde de bani daca raspunzi.

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Chiar a dat la televizor acum vreo jumate de ora despre asta. Este o inselatorie, NU raspunde si NU suna inapoi. Pentru fiecare minut te poate taxa si cu cateva zeci de euro.

| DjIulyanB a răspuns:

Ca ti-a sunat telefonul!