| Akihito a întrebat:

Salutare TPU, ce parere aveti de iPhone 4S? Merita cumparat? Si ce parare aveti de iPhone in general merg mai bine decat telefoanele cu android? Eu am telefon cu android si mi se pare ca merge cam greu, si cun netu pornit si mai greu.

6 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Normal ca merg mai bine ca android, nu au lag dar sunt limitate, nu poti face in iOS ce poti face in Android.
Nu stiu ce sa zic, mie sincer personal nu imi place iphone deoarece e limitat, te plictisesti rapid, dar daca il vei folosi doar de facebook/instagram si ocazional jocuri atunci cred ca e ok iphone.

| Akihito explică (pentru Evolution):

Vreau sa il folosesc sa trimit mesaje si sa navighez pe internet fara lag, pentru jocuri am tableta.

| Evolution a răspuns (pentru Akihito):

Atunci da, un iphone e ok, acuma depinde de cati bani ai daca vrei din generatie mai noua sau mai veche. Dar toate se misca in general fara lag mai ales daca le cumperi din magazin.

| Akihito explică (pentru Evolution):

Vreau iPhone 4S sau 5c ca parinti au zis ca nu dau 30 de milioane pe un telefon si mi se pare normal mai ales ca nu il folsesc la prea multe

| ADITZA0708 a răspuns:

Iti slun ca posesor de Samsung Galaxy S3 si actual posesor de iPhone 4S...Pot spune ca pe iphone rulez simultan accelasi aplicatii care le rulez in paralel si nici nu le simte iPhone.Si da, iOS este mai limitat ca Android, dar cu u jailbreak se rezolva tot. Funda?

| Evolution a răspuns (pentru ADITZA0708):

Ai uitat ca isi pierde garantia mai ales ca daca e primul lui iphone si nu stie sa isi faca jailbreak s'ar putea sa il strice si mai ales ca se anuleaza si garantia, prea multe complicatii. Iphone e limitat, arata bine si se misca bine dar doar atat punct, daca ai nevoie de experimente si jocuri tot android.