| ViorelMarian a întrebat:

Cer ajutorul vostru pentru a decoda telefonul meu ORANGE NIVO fara a fi nevoie de drum la service. Premiez raspunsul care ma ajuta la decodare. MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Din pacate la nivo nu. La alte telefoane se putea, dar nu e cazul acolo(sau nu stiu eu).

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu te mai zgarcii si mergi la un service, ca nu ai ce sa decodezi de unul sigur la telefonul ala.

| ViorelMarian explică (pentru sltlp):

Stau la 10 de km distanta de cel mai apropiat service si intrebam daca este vreo solutie pentru a-l decoda acasa, pentru ca nu am timp sa ajung la service deoarece ajung foarte tarziu acasa.

| ViorelMarian explică (pentru sltlp):

Multumesc pentru efort.

| sltlp a răspuns (pentru ViorelMarian):

Din pacate la nivo nu. La alte telefoane se putea, dar nu e cazul acolo(sau nu stiu eu).

| amzosoft2003 a răspuns:

Orange Nivo se decodeaza usor, fara drum la service. Il gasesti in lista aici : http://www.decodare.info/pret-decodare-orange.htm