| Alexandru_Ionut_2001 a întrebat:

Salutare TPU, detin un telefon Allview P6lite dupa ce i-am dat o refomatare am umblat pe el 5 minute apoi mi s-a stins ecranul.I-am dat o repornire si am vazut ca ecranul functioneaza dar cand se aprinde telefonul se stinge din nou.Ce ar putea sa aiba?

Răspuns Câştigător
| Benassy02 a răspuns:

Salut, am avut si eu un telefon Allview P6 Lite, problema e ca, cand ii dai reset din fabrica, si setarile revin la cele din fabrica. Am avut si eu problema asta, hai sa iti explic, poate te ajuta. Intri la setarile ecranului, si opreste functia de luminozitate automata, mie asta mi-a cauzat problema! Bafta.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti altă marca de telefon. Allview-urile sunt proaste.

| 28cosmin a răspuns:

Dacă ai telefoane de la brand-ul Allview este recomandat să îl schimbi, deoarece telefoanele de la brand-ul Allview sunt cele mai proaste.
1. Poate să fie pur și simplu bateria;
2. Display-ul picat definitiv și nu merită să îl faci sub nicio formă;
3. Ori telefonul se va duce definitiv (defecțiunea plăcii de bază a telefonului).
Recomandarea mea este ia-ți alt telefon și în niciun caz de la Allview, brand recomandat de mine și cred că și de ceilalți este Samsung.

Sper că ți-am fost de folos cu acest răspuns!

| Bogdan70001 a răspuns (pentru 28cosmin):

DA,HAI SA DAM TOTI 1.300 LEI PE UN J7 2017 CARE ESTE VAI MAMA LUI LA SPECIFICATII CA SA NE DAM MARI LA VECINI/COLEGI!
Serios acum inteleg, Samsung este de incrdere, dar doar atat.Pai de ce rahat sa dai atat pe un J7 de exemplu cand cu banii aia iti iei un XIoami MI A2 de pe eMag care este MUUULT peste alte telefoane in acelasi pret

| 28cosmin a răspuns (pentru Bogdan70001):

Eu am dat o recomandare de brand nu am zis neapărat ca să își i-a exact din brand-ul recomandat de mine. Nici nu am dat exemple de ce fel de telefoane să își i-a.
Dacă tot vine vorba de J7 eu nu am J7 eu am Samsung Galaxy A8 (2018) eu pur și simplu i-am recomandat un brand nu este neapărat să își i-a direct telefon de la brand-ul recomandat de mine. El are la alegere exact ce telefon vrea și de la brand vrea el.

| andreialinangh2003 a răspuns:

Bateria ori display-ul poate #