| PiNNoTheGamer a întrebat:

Ieri aseara telefonul meu(Samsung Galaxy Mini) mergea foarte bine si mai avea baterie 30%. tand m-am trezit azi dimineata nu se mai deschidea si nici dupa ce l-am tinit 2 ore la incarcat.Cablul merge perfect pentru ca l-am mai testat la un telefon.
Este mort de-a binelea?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Când l-ai pus la încărcat îţi arăta că se încarcă ( sau nici nu se încarcă )?

Poate fi "moartă" bateria!
Dacă ai de unde să faci rost de o baterie şi să verifici, ar fi perfect.

Sau, poţi merge cu bateria la un Service s-o verifice ei...

Eventual, poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" cu metodele explicate la linkul :
http://www.hard-reset.com/samsung-gt-s5570-galaxy-mini-hard-reset.html

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Sau, duci telefonul la un Service.

Toate cele bune.

1 răspuns:
| CiobanuMarian a răspuns:

A cedat softul. cel mai recomandat intr-o astfel de situatie ar fi sa te duci intr-un service autorizat pentru o resoftare care costa in jur de 50 de leiwinking