| DEALEmele a întrebat:

Salutare TPU

Nu inteleg de ce marea majoritate care au iphone vor sa stearga icloud sau sa faca bypass la icloud sau daca nu sa faca jailbreak cum sta treaba cu icloud de fapt sau cu sistemele ios explicati-mi si mi-e care e treaba cu icloud si cu jailbreak, stiu ca daca faci jailbreak la un iphone e ca si cum ai face root la un android dar care e faza cu icloud.
Astept un raspuns cat mai detaliat de la voi, am pus aceasta intrebare pentru ca nu sunt foarte familiarizat cu iphoneul si as vrea sa stiu cum sta treaba pentru ca as vrea sa imi cumpar unul.

VA MULTUMESC CELOR CARE ATI IROSIT 5-10 MIN DIN VIATA VOASTRA PENTRU A RASPUNDE LA ACEASTA INTREBARE.DAU FUNDA big grin

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

In momentul cand ai un telefon blocat in icloud nu il mai poti folosi, este un o protectie in caz ca pierzi sau iti este furat telefonul de pe PC il blochezi in icloud iar cel ce il fura/gaseste nu il poate folosi nici daca il resofteaza.

Singura metoda de bypass momentan este sa folosesti telefonul ca ipod dar asta daca nu a primit sms de la proprietar.