| Crissu06 a întrebat:

Salutare TPU,
Revin și eu cu o mică problemă. Am achizițonat de curând un iPhone 7 (precizez ca este nou. Are o săptămână de când l-am cumpărat) pe aplicația "Waze" in momentul când aleg o locație unde să mă deplasez îmi scrie "Lipsă GPS. Se arată poziția aproximativă", vreau să menționez că și pe celălalt iPhone (adică un 5S) am aceeași problemă pe această aplicație, în schimb pe aplicația telefonului "Hărți" merge fără nici o problemă. Aș dori să știu ce pot face sa meargă aplicația asta!?
Mulțumesc anticipat, dau fundă celui care ma poate rezolva

Răspuns Câştigător
| Anonim5647 a răspuns:

Daca incerci in casa e posibil sa-ti dea eroarea aceasta si mie mereu cand stau in casa asa imi apare, incearca sa iesi pe strada in masina, apoi sa incerci, daca nu, plimba te putin cativa metrii in fata