| ZoLd a întrebat:

Se poate instala MIUI pe un telefon Huawei p9 lite 2017?
Mi se pare mult mai fluent sistemul de la xiaomi, un adroid mai curat, fata de Huawei.

Răspuns Câştigător
| fyndtnydt7u a răspuns:

Ți-aș recomanda să îți vinzi Huawei-ul și să îți iei un Xiaomi. Prețul este cam același, dar chiar dacă este un pic mai scum, merită banii. Eu personal folosesc un Xiaomi RedNote X4 (nu știu sigur cum se numește) de câteva luni și merge excelent. Bateria îl ține mult și se mișcă repede.

1 răspuns:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Mai bine iti iei un xiaomi nu va merge telefonul bine daca faci asa.