| thunder11 a întrebat:

Salutare TPU, vreau sa cumpar un iphone 11 la mana 2a de pe olx si bugetul meu e de 1500-1800 ron, cum imi dau seama care isi merita banii si care nu e tepar? Adica la ce trebuie sa ma uit prima data sa vad daca isi merita banii?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

99.9% este teapa!
De pe olx este bine sa nu cumperi telefoane, ca risti sa iei teapa.
Nu ai la ce sa te uiti, ca ei pun pe olx poze reale cu telefonul dar tie iti trimit in pachet o caramida sau un model vechi de cine stie ce telefon sau jucarie.

| thunder11 explică (pentru Violleta2022):

Asta este adevarat decat daca ti l trimit prin posta da eu vreau sa ma intalnesc cu persoana fata in fata sa ma uit la telefon

| Violleta2022 a răspuns (pentru thunder11):

Ia pe cineva cu tine, preferabil un adult, ca sa nu risti sa-ti smulga banii si sa-ti lase telefonul defect.

| sierra1 a răspuns:

NU-l lua decât dacă-l vezi cu ochișorii tăi și-l probezi cu mânuțele tale

| UserRo10 a răspuns:

Nu o asculta pe Violeta. Abereaza cu gratie ca de fiecare data.
Alege un vanzator din orasul tau si testeaza personal.
Suna la *#*#0*#*#* pentru test LCD si *#*#2664#*#* pentru test touch.
Joaca-te cu el sa vezi cum scade bateria si testeaza toate functiile. Camera, boxe, microfon, etc.
Verifica immeiul telefonului pe siteul oficial Apple sa vezi daca a fost furat sau banat.
Te descurci tu

| 120bulevard a răspuns:

Sa te uiti la sanatatea bateriei in principal, 11-le e un telefon deja cam vechi si mai mult ca sigur Apple l-a limitat din software sa nu mai fie asa de rapid asa ca nu poti sa ai pretentii prea mari, e ca la masinile sh o buba tot trebuie sa aiba chiar daca proprietarul iti zice cutare cutare cutare etc.

| Mihăiță234 a răspuns:

Nu este bun 11 am eu se tot blochează și merge greu nu tine bateria decât 4-5 ore

| CatalizatoareOradea a răspuns:

La cum e imbracat ala de ti-l vinde