| AllecsRazwan a întrebat:

Salutare tuturor, am o problema daca cineva este atat de bun si are cunostinte in a ma ajuta! Recent am achizitionat un "Sony Xperia st23i ( Miro ) din magazinele Vodafone! Si bineinteles telefonul este blocat in reteaua Vodafone! Am incercat sa bag o cartela de cosmote si nu merge! Am fost la baieti la gsm si sunt foarte scumpi pentru acest model si imi este frica sa nu imi fure cine stie ce piese! in special ca eu nu ma pricep la telefoane! Cine ma poate ajuta? Raman recunoscator si dau si o lada de bere! Imei : 354390052936256! si app are la sim lock are la toate 0! :-ss

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Aici NU vei rezolva problema sad

Dacă ai plătit INTEGRAL telefonul, atunci cei de la Vodafone au OBLIGAŢIA să-ţi decodeze GRATUIT telefonul!
Mergi înapoi la magazinul de unde l-ai cumpărat ( cu telefonul + Factura ) şi soliciţi decodarea.
Dacă refuză, atunci mergi la OPC ( ameninţă-i şi pe ei că te duci să-i reclami la OPC )!

Dacă ai cumpărat telefonul la "ofertă" şi nu l-ai plătit integral ( preţ complet ) atunci TREBUIE să PLĂTEŞTI decodarea!

Toate cele bune.

| shadow21 a răspuns:

Lasa berea. Te descurci tu