| VaLiReSiTa a întrebat:

Salutare tuturor. De ceva timp, sunt in cautarea unui telefon nou, care sa nu imi dea batai de cap in urmatorii 2-3 ani... nu imi place sa schimb telefoanele, cand e sa achizitionez unul, trag de el cativa ani. Am tot cautat dar prea putine am gasit care sa corespunda cerintelor mele. adica nu imi plac telefoanele mari, un s3 cu diagonala de 4.8, e destul de marisor, dar e ok. Ma intereseaza un telefon cu minim 1.5 gb ram, camera de minim 8, baterie care sa poata fi schimbata, sa faca poze si filmari bune. Nu imi plac iphone-urile si as vrea ca telefonul sa coste undeva la maxim 1300 de lei. Nu sunt adeptul jocurilor pe telefon sa a filmelor. Vreau sa ma pot baza pe el ca am semnal daca e sa merg undeva si sa pot folosi hartile si navigatorul la nevoie. O seara faina tuturor si multumesc anticipat pentru raspunsuri.

3 răspunsuri:
| Roxin a răspuns:

Salutare!

Din cerintele tale, singurul telefon care mi-a venit in minte e Z3 Compact de la Sony. E potrivit ca marime, are vreo 2 de RAM, camera e de 20 daca nu ma insel si ii poti schimba bateria.
Plus ca e si rezistent. happy

Seara buna!

| VaLiReSiTa explică (pentru Roxin):

Da, l-am descoperit zilele trecute. Pretul e inca putin cam mare, astept sa vina reducerile, poate mai scade ceva. Sunt foarte axat pe un s5 mini pana acum... si l-am gasit la preturi sub 1300 de lei.

| Roxin a răspuns (pentru VaLiReSiTa):

E ok si S5 Mini, dar eu merg pe Sony cand vine vorba de calitate.
Plus camera aia nebuna...totusi, sunt 20, 7 Mp.
Sa nu mai zic de rezistenta la socuri.
Daca faci un mic efort si mai pui ceva bani deoparte, o sa merite investitia.