| SATIR a întrebat:

Salutare tuturor!
Ieri, mi-am cumpărat un telefon NOKIA LUMIA 630. Funcționează excelent, doar ca se încălzește rau dacă stau pe 'net... Si bateria tine foarte putin când utilizez internetul.
Credeti că e normal asa ceva?
Sa se supra încălzească si sa se descarce asa rapid?!
Ce credeti ca ar trebui sa fac?
FUNDA!

7 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Daca stai "pe net" acasa incearca sa stai pe wifi.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Bateria se descarca foarte repede din cauza ca se incalzeste telefonul, dar la cat timp de utilizare se incalzeste?

| Gabi1123 a răspuns:

Sall,si eu am patit aceeasi treaba cu telefonul si trebuie sa economisesti chestii la el de ex: wi-fi, bluethoot, luminozitatea mai mica daca se poate eu o am la 0 si vad ca la 50% si apropo l'ai tinut la incarcat in prima zi 24 ore? daca nu uite! asta e cauza.Trebuie sa il tii 24 ore doar prima data, deoarece sa nu se obisnuiasca bateria sa se descarce repede...eu nu am tinut asa...a fost prima oara cand nu l-am tinut si mi s-a obisnuit asa.Du-te si vorbeste cu cei de unde ti-ai luat telefonul sa iti schimbi bateria
Sper ca te-am ajutat

| SATIR explică:

Ieri de exemplu am lăsat telefonul acasa si am fost la job. In 10 ore s-a consumat 8-9% din baterie. Fără sa umble nimeni pe el.

| SATIR explică:

Btw. E in regula daca se încălzește? Nu vreau sa se defectezelaughing...

| adina2003 a răspuns:

Da, este extrem de normal happy

Sa nu iti faci griji este normal ca atunci cand intri pe internet si il folosesti foarte mult sa se incalzeasca, iar dupa aia sa se consume repede bateria!

Sper ca te-am linistit happy

| SATIR explică (pentru adina2003):

Pai... daca intru pe internet, in 10-15 minute se incalzeste.
si se consuma si foarte repede bateria...