| User11111111 a întrebat:

Salutare,va rog sa-mi spuneti ce telefon recomandati dintre Lg G3, Note 4 sau S5?

Răspuns Câştigător
| Vanqu1sh a răspuns:

Note 4, fara dar si poate. O sa iti spun si tie cum spun la toata lumea si majoritatea nu inteleg, G3 are o placa video de tot rahatul pentru asa o rezolutie, de aia si da fail in aplicatii ce forteaza placa video, low fps si multe altele.

Aici poti vedea si unele diferente, eventual te uiti si la review-uri facute cap coada. Bafta!
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6294&idPhone2=6434

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru Vanqu1sh):

Eu zic sa nu vorbesti daca nu stii. Eu am LG G3 si nu mi s-a blocat niciodata, iar FPS-ul este undeva la 60-65. Iar in Antutu cel mai mult a scos 42700.

| User11111111 explică (pentru AlexElektro1987):

Stiu ca LG G3 a fost considerat telefonul anului 2014.

| Vanqu1sh a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Lasa-ma cu Antutu si fps-urile si etc, vorbim de performanta in lumea reala si multitasking si jocuri care chiar consuma resurse, unde g3 da fail mai mult decat note 4.N4 are procesor mai bun, gpu, bateria tine mai mult, s-pen stylus, un adevarat multitasking, de fapt singurul telefon cu un multitasking real, camera este putin mai avantajoasa dar in cele din urma ambele sunt bune asa ca nu facem mare zarva pe treaba asta, dispayul pe n4 este mai avantajos dar depinde de preferinte ( SAmoled vs IPS ), sa nu mai vorbim despre avantajele senzorilor si multe altele. Update-urile de soft, ambele firme, Samsung cat si LG sunt praf si stie toata lumea asta, dar Samsung este mai putin praf decat LG, deci un alt avantaj si o putem tine tot asa. Daca ai un buget mai limitat atunci este ok daca mergi si pe G3, nu iti da nimeni in cap, dar daca omul isi permite un N4, de ce sa nu cumpere daca este mai bun? Oricum noi nu avem nimic de castigat ca facem reclama unei firme sau alteia, nu ne plateste nimeni, dar cand cineva vrea sa ia ceva bun si poate atunci ii poti recomanda ceva ok happy.

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru Vanqu1sh):

Ecranul Amoled este considerat un dezavantaz, pentru ca ecranele Amoled forteaza culorile, ecranele IPS redau culorile asa cum sunt ele in realitate, iar S-Pen nu poate fi considerat un avantaj fata de alte telefoane, pentru ca si eu daca vreau pot sa imi iau un stylus, dar cum ai zis si tu nimeni nu ne da nimic pentru ca vorbim de Lg sau de Samsung. Acum, conteaza si de preferintele omului, iar el ar trebui sa aleaga unul din telefoanele astea doua, in nici un caz S5 care este un dezastru total.

| User11111111 explică (pentru AlexElektro1987):

Dar de telefoanele Sony xperia z3 si OnePlus One ce parere aveti?

| User11111111 explică (pentru AlexElektro1987):

Sau Motorola Nexus 6?

9 răspunsuri:
| AdyColt a răspuns:

S5.

| AdyColt a răspuns:

S5

| Xavi0699 a răspuns:

Lg