| RaduDuce a întrebat:

Salutare.Vreau sa imi achizitionez un iphone 5s, dar nu imi permit sa imi cumpar nou asa ca m-am gandit sa il cumpar second-hand si am aflat de problema cu icloud. Imi poate spune cineva la ce ar trebui sa ma uit pentru a-ma asigura ca acel telefon nu mi-se va bloca icloud. Dau funda! Va multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| al3x955 a răspuns:

Sunt o multime de threaduri pe multe forumuri despre aceasta problema, in principiu te duci la setari>icloud si vezi daca e vreun cont activ, daca este activ atunci cere-i persoanei de la care cumperi telefonul sa se delogheze(daca nu poate sau zice ca nu mai stie parola atunci telefonul e furat) iar daca se delogheaza sau nu e nici un cont acolo, atunci te loghezi cu contul tau.

| Anghel_Cosmin_1990 a răspuns (pentru al3x955):

Scuze dar cum se face un cont de icloud sunt in aceeasi problema...