| baiathot a întrebat:

Salutaree. am cumparat si eu un cablu HDMI cu HDMI micro pentru xperia neo. pentru vizionarea de video si alte fisiere pe televizor. dar l-am conectat dar nu imi apare nici un semnal la televixor, in telefon imi apare ca este conectat. nu o fii compatibil cablu s-au m-ai trebuie sa instalez vreo apicatie in telefon? cablul este de la firma Hama din altex. va rog sa ma ajutati.

2 răspunsuri:
| paulpojoga a răspuns:

Daca nu merge nici asa sar puteai sa trebuiasca o aplicati in telefon pentru conectarea la televizor sau televizorul nu are setarea HDMI

| andreidragan a răspuns:

Trebuie sa intri in setarile televizorului sau LCd ce ai tu si sa cauti undeva unde scrie HDMI si sa selectezi acolo... sau daca uita-te pe telecomanda si trebuie sa ai un buton pe care scrii source si dai pe acel buton si acolo o sa iti apara mai multe cum ar fi Tv PC si HDMI selectezi hdmi si dai Ok ori apesi pe butonul de volum la tare