| postarnacFTW a întrebat:

Salutari. Am si eu o curiozitate...
De ce iphone-urile sunt asa scumpe?
Dai vreo 1800 lei pe un iphone 5c de exemplu si vezi ca are ecranul doar de 4 inch, memoria doar de 8GB, ram doar de 1 gb, camera doar de 8MP, pe cand la banii astea iti poti lua un telefon cu specificatii chiar duble, de exemplu Huawei ascend p7 camera de 13 mp, frontala 8 mp, memorie interna 16 Gb, ram 2 gb ecran 5 inch...
In fine, vreau sa stiu si eu de ce sunt asa de cautate aceste iphone-uri si de ce sunt asa scumpe, avand in vedere specificatiile.
ATENTIE! Nu am avut niciodata iphone si de aceea intreb...

Funda!

3 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Iphone-urile sunt singurele care au iOS, lucru ce il face mult mai rapide chiar si cu mai putini rami si procesor mai slab. Plus ca iOS e mult mai stabil si de folosinta mai indelungata decat Androidul.

| nikname a răspuns:

Calitatea iphone-urilor nu se compara niciodata cu celelalte smartphonele existente pe piata.

| santusx a răspuns:

Daca ai de gand sa iti iei un telefon, citeste aici ceva interesant:
http://www.go4it.ro/......-13832039/