| XantoS a întrebat:

Salutari! Daca un iPhone 6S Plus este blacklisted pe Irlanda, care sunt sansele sa functioneze la noi, pe Vodafone RO, daca il folosesc cu adaptor go free? Intreb datorita unui anunt de pe un site de vanzari cunoscut la noi, la un pret cat de cat ok, sigilat. Mersi si scuze de "reclama".

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca este sigilat, nu poate fi black listed - si invers.
Odata blocat oriunde in lume (black listed), nicaieri nu va functiona, doar daca-i schimbi placa de baza.
Altfel va fi bun doar restul telefonului, ca de piese de schimb.