| 2011alexutza a întrebat:

Salve TPU
Nu stiu cu ce sa incep.Am mai scris despre tel LG 5 ll, e in garantie,ramane blocat ca si cum ar fi deschis dar nu primeste apeluri si nici nu pot apela pe nimeni. L-am dus de doua ori la reparat, i-au facut de doua ori actualizare de soft si, nimic. Dupa ce l-am adus prima data de la reparat la 15-20 min de la deschidere am primit un bip de la un nr care incepe +442661... in baza legii privacy nu stiu daca am voie sa il scriu tot. Dupa care... tacere. A doua oara cand l-am adus de le reparat am primit un alt bip, apoi iar, tacere. Mentionez ca nu am pe nimeni in Anglia care sa ma sune. Sa fie si asta o care pentru care mi se blocheaza telefonul? Si da este, ce pot sa fac?
Mai jos pun link-ul primei postari despre problema telefonului:
http://www.tpu.ro/......rat-acest/

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

Am citit intrebarea cealalta.Sa inteleg ca esti in Anglia? Oricum asta nu prea are mare importanta, pentru ca exista o directiva a uniunii europene in acest sens. Dupa ce il duci a treia oara, daca nu ma insel, ar trebui sa iti ramburseze banii.

3 răspunsuri:
| 2011alexutza explică (pentru MskDesign):

Nu sunt in Anglia, sunt in Italia. Tocmai asta ma surprinde.

| 2011alexutza explică (pentru MskDesign):

Nu sunt in Anglia, sunt in Italia. Tocmai asta m-a surprins.

| MskDesign a răspuns (pentru 2011alexutza):

Si eu sunt in Italia!
Nu are importanta, regula se aplica si in Italia.