| donisanalex22 a întrebat:

Samsung galaxy A70 (1600 lei) si Samsung Galaxy A71 (1900 lei). Merita diferenţa de bani dintre ele avand in vedere ca specificatiile amandurora nu sunt chiar asa diferite?
Sper sa raspunda doar cunoscatorii acestor doua modele.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă ai banii, ia-l pe al 2 lea măcar pentru asta

128GB 8GB RAM

| gelu1970 a răspuns:

Nu merită.
Și dacă e să judeci puțin, nu merită nici 70, nici 71.
Și un Pocophone F1, telefon ce are aproape doi ani, e mai potent, fluid și optimizat.
Când nu știi decât Samsung sau iphone...e vai de banii tăi.
Fudulii își cumpără doar castane.
Am dat un exemplu.
Sunt și altele.
Ca să nu mai vorbim că Samsung e una din mărcile ce face update cel mai târziu telefoanelor ce vând.

| donisanalex22 explică (pentru sierra1):

Si a71 are tot 6Gb ram, cateva diferente la camera, procesor si Android?

| sierra1 a răspuns (pentru gelu1970):

După ce că-l chemă "POCOPHONE!?" mai si costă o valiză de bani

https://www.emag.ro/......DJV12VBBM/

| gelu1970 a răspuns (pentru sierra1):

Costă mai puțin ca un Samsung 71, plus că Samsung are un procesor inferior.
Nu văd sensul răspunsului tău.
In plus, am dat un exemplu.
Mai sunt și alte mărci ce oferă caracteristici mult mai ok și prețuri mai atractive.

| sierra1 a răspuns (pentru gelu1970):

"Când nu știi decât Samsung sau iphone...e vai de banii tăi.
Fudulii își cumpără doar castane."

afirmația e gratuită

iată, mai ieftin decât ceea ce recomanzi
https://phonegsm.ro/samsung-galaxy-a71-128gb-dual-sim-blue/189.htm

| Ionut659 a răspuns:

Nu îți recomand vreun telefon j sau a. Iati s9 sau s8. Se merită de 100 de ori mai mult. Am avut a71 și nu se compară ci s9 ci puțin cu s8. La gaming poate dar în rest nu e cine știe ce. S9 e un fel de s10 și dacă vrei ceva calitativ strânge bani și ia-ti s10 omule că telefoanele A și J se duc încolo și apar S 30, s nu stiu cât. S este noua generație la tot.

Info strict a 70.

Este bun pentru gaming și cam atât, se sparge rapid și calitatea video este medie spre extrem.

Info strict a71.
La fel ca la a 70 se sparge rapid dar este mai atractiv la ducă în și viteza sa. Se recomandă pentru gaming. La poze e ok.

Dacă vrei ceva Samsung cu sistem de operare bun și toate aplicațiile Samsung care te ajută foarte mult ia-ti un s8, s9 sau s10.