| BeaconCraftY a întrebat:

Samsung galaxy chat black sau Samsung galaxy mini 2? Fundoi

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Fiecare dintre aceste modele are plusuri & minusuri :(

Spre exemplu, Samsung Galaxy Chat are şi tastatură QWERTY, Android mai performant sau procesor mai puternic.
Dar are display mai slab/mic, iar S.O. ocupă 2 Gb ( deci rămâi cu 2 Gb ).

La celălalt model avem ca dezavantaje un Android mai vechi/slăbuţ şi un procesor mai slab ( puţin ); dar Androidul ocupă doar 0, 5 Gb...

Oricum, eu NU aş cumpăra/alege nici unul dintre acestea :)
Deci, alegerea modelului o faci în funcţie de ce te interesează mai mult...

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4866&idPhone2=3883

Toate cele bune.

1 răspuns:
| paulciul123456789 a răspuns:

Salut. eu zic ca Samsung galaxy chat black ca are si 3g si mini 2 nu are si mie mi se pare mai fain Samsung galaxy chat black. sper ca te-am ajutat happy