| anonim_4396 a întrebat:

Samsung Galaxy Gio sau Samsung Galaxy mini 2? Avantaje/dezavantaje. Fundooi!

Răspuns Câştigător
| ReusxD a răspuns:

Samsung Galaxy Gio:
Avantaje: procesor rapid, acceleropetru rapid, placut la atingere.
Dezavantaje: nu prinde semnal pe ORANGE tot timpul spte deosebire de Nokia, si astfel modul de veghe consuma exagerat de multa baterie.

Samsung Galaxy Mini 2:
Avantaje: Are GPS, busola, inclinometru...
Se misca rapid in aplicatii.
Viteza mare pe net.
Conectare usoara la wireless.
Poate sa dea wireless la alte dispozitive.
Ecranul tactil raspunde excelent.
Ecrane configurabile total si in HOME si in aplicatii.
Imi place fiindca este destul de mic. Incape in buzunar.
Dezavantaje: Contrele trebuie privite prin prisma pretului. Totusi mentionez:
Ecranul nu are senzor de lumina si ziua, afara, se citeste greu.
Nu are camera pentru apel video.
Poze destul de slabe. Camera este fara blitz si fara autofocus.
Video bunicel.

2 răspunsuri:
| maryusmono a răspuns:

Dintre cele doua iti recomand Galaxy mini 2. Dupa cum poti vedea si aici: http://bit.ly/109Lc1x acesta se claseaza mai bine pe urmatoarele planuri:

-Procesor mai mult decat modest de 800 Mhz. asta face ca orice aplicatie sa ruleze foarte bine
-512 ram
-Gps, iar astfel il poti folosi pe post de sistem de navigatie
-Ecran tactil cu fidelitate foarte buna
-Baterie foarte durabila

| nyteshade1797 a răspuns:

Galaxy mini 2.
De ce?
Ecran un pic mai mare, procesor mai bun (pentru ca mini2 are snapdragon si gio nu), 512 RAM (fata de 278 ai lui gio), video mai bun (mai multe fps), 4GB memorie interna (fata de 158 gio rolling on the floor ), dar bateria dureaza mai putin un pic la mini2.
Deci mini.
Fundoiul?