| anonim_4396 a întrebat:

Samsung galaxy mega sau Samsung galaxy s4? explicati si de ce

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Se pare ca ecranul galaxy mega e mai prost, nu are nici protectia pe care o are s4, nici rezolutia din ce vad in comparatie

memoria mai mica 8/16 GB, 1.5 GB RAM fata de 16/32/64 GB storage, 2 GB RAM

s4 e un quad core fata de mega care e doar dual core

s4 are in plus barometer, temperature, humidity, gesture

bateria doar tine mai mult la galaxy mega desi testul de anduranta inteleg ca e mai bun la s4.

Vezi comparatia completa aici

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5398&idPhone2=5125

4 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

S4 e cel mai bun telefon din gama celor de la Samsung!

| Madayna a răspuns:

Samsung Galaxy S4, este frumos si foarte performant.

| oDoddeX a răspuns:

Si tu vrei sa faci sex cu telefoane? serios?

| Nady2004 a răspuns:

SAMSUN GALAXY S4 PENTRU CA ARE MULTE APLICATII SUPER, in schimb Samsung Galaxy Mega nu e fain si nu poti face atat de multe pe el in plus la Samsung Galaxy Mega nici nu prea mai gasesti in magazine accesorii!