| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a întrebat:

Samsung galaxy Nexus sau Lenovo a328? argumentati!

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy Nexus Prime I9250 deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......5xxk6s.php

Toate cele bune!

| OnuOnulică a răspuns:

Alege cu încredere Lenovo A328. E mai bun la specificații.

| WLMA a răspuns:

În teorie e mai bun Galaxy Nexus. Recomand telefoanele din gama Nexus, eu am un Nexus 5X si sunt foarte multumit. Vis a vis de întrebarea ta. Galaxy Nexus e din 2011 ceea ce ti-ar putea crea probleme dacă îl cumperi secound-hand (mă gândesc că nu vrei un telefon obosit). Pe de altă parte Nexus-ul are update la Android 4.3 care e oarecum la limita, deoarece noile aplicații nu se mai gasesc pe versiunile vechi de Android. Diferenta intre aceste doua modele nu e foarte mare. Eu recomand Nexus dacă îl cumperi din surse sigure, știi că nu e obosit și nu ai așteptări foarte mari de la performanțele lui. Altfel recomand Lenovo. Iar dacă ai deja Nexusul, nu are rost sa treci la Lenovo a328 numai dacă telefonul vechi chiar nu mai funcționează.