| iuuiu a întrebat:

Samsung galaxy s2 sau iPhone?

13 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Galaxy s2.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice in afara de produse Apple!

Răspuns utilizator avertizat
| Dєєa a răspuns:

Eu am Iphone si e super fain sunt multumit de el:
1)arata mai bine
2)e mai recounoscut oriunde
3)is mai multe accesorii pentru el
4)are icloud (s3 nu are)poti trimite poze de pe el direct pe calculator cu contul Apple
5)are aplicatia findmyiphone(o instalezi tu)cu care ilpoti gasi oriunde de pe calculator tot cu contul Apple doar sa fie conectat la wifi sau sa ai net pe cartela
6)are siri si merge foarte bine(poti vorbi cu iphoneul in engleza franceza sau germana)
7)are ecran retina si se vede foarte bine si clar(cel mai bun ecran)

Fundita, te rog?

| XatomisX a răspuns (pentru Dєєa):

1) nu arata mai bine
2)brendul costa in rest e praf
3)nu sunt mai multe accesorii sunt o gramada si pe Samsungstraight face
4)si androidul are icloud si dropbox care e la fel si are 50 de gb
5)si androidul are bitdefender detect iti gaseste telefonul oricunde e si ti-l arata pe harta il poti bloca de la distanta
6)androidul are s voice care e la fel ca siri si in plus are si google voice si primeste comenzi in limba romana
7)s2-ul are ecran mult mai bun iar s4 are cel mai bun ecran din lumea 1080p full hd full hd super amoulet

asa ca taci e mult mai bun androidul eu detin un s4 si este cel mai bun telefon iar mama un s2 si el este super happy
6)

| Piratul10 a răspuns:

Deci amindoua telefoane sunt foarte bune eu pe viitor o sa imi iau si un iPhone dar si un Samsung si sa am 2 cartele.

1)iPhone arată de o mie de ori mai tare ca Samsung! iphone e făcut din fier si din sticla, arată foarte tare!
2)Samsung e mai mare ca iPhone si iti oferă o grafica mai buna la jocuri pentru ca poti vedea mult mai bine.
3)amindoua au aceleași aplicații unele au nume diferite dar poti găsi aceleași aplicații pe amindoua telefoane.
4)iPhone are sistem IOS si pe el jocurile apar mult mai repede decât pe sistemul Andronid de la samsung.cum ar fi daca e un joc nou sau ceva de genu se incarca imediat pe iPhone dar pe Samsung poate dura si luni.
5)pe andoid de la Samsung ai mai multe jocuri gratis pe iOS de la iPhone majoritate trebuie sa le plătești.
6)pe Samsung poti sa iti costumizezi telefonul(sper ca stii ce inseamna ) pe iPhone nu poti, pe Samsung cand creezi un fisier nou fisierul arată mai bine decât pe iPhone înainte cu o luna diferența asta însemna foarte mult pentru mine dar acum nu mai inseamna așa mult ce daca acolo il poti costumiza si pe iPhone nu.
7)daca vrei sa fi popular si sa te luați mult cu telefonul tau Iati iPhone pentru ca toți il plac, dar si ecranul de la un Samsung s4 e foarte mare si impresionează.
8)iphonul are viteza netului mai mare adică se deschid paginile mult mai repede decât pe samung.
9)știu ca ai văzut ca daca spargi iphonul pe jos gata se crapa dar eu am ținut un iPhone in mana mult timp adică ana avut un iPhone 4 si l-am scăpat de la un metru si puțin si navea nicio zgarietura dar nici la Samsung nu are nimic.

Nu demult credeam ca samsug bate iPhone cu experiența si acum mai cred asta numai ca acum sunt si fan Samsung dar si iPhone si eu o sa imi iau un Samsung Galaxy s4 mini si mai târziu cum am spus un iPhone si o sa am si Samsung si iPhone.
Acum tu faci cum vrei si sper ca te-am ajutat cu ceva.

| PufuleţiCuCaramel a răspuns:

Galaxy.

| ALEX2402 a răspuns:

Iphone, doar daca e de la 4 in sus

| ALEX2402 a răspuns:

Iphone! samsungul se strica repede!

| NuTeCred a răspuns:

Samsung galaxy S2

| CeltiCraiN2 a răspuns:

Buna, aleg iPhone, cred ca toti si-ar dori unul.

| ZuZaUatDăFac a răspuns:

Samsung galaxy s2 e mult mai rezistent ca iphoneu' happy deci s 2u'winking