| bestfully a întrebat:

Samsung Galaxy s2 sau Xperia Arc s? Intreb din punctul de vedere al bugurilor si erorilor si conectivitatea la wi-fi. Galaxy s2 se conecteaza greu la wifi? Care e mai stabil? Ce nu pot sa fac cu telefonul daca nu are dual core? Nu mai merg jocurile sau merge greu telefonul? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| MitroKta a răspuns:

Uite o comparatie intre cele doua:
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3621&idPhone2=4134
Ideea e ca dual core-ul se misca mai rapid- are procesorul cu doua nuclee deci e mult mai relaxat cand face acelasi lucru ca si un single core. Al doilea, samsungul are ceva mai multi mega de ram, deci iar un plus la viteza de raspuns a telefonului la comenzi, plus ca poate incarca mai multe aplicatii in acelasi timp, sau aplicatii care cer mai multe resurse.
Camera mi se pare ca e mai buna la Samsung, cel putin pe partea video- filmeaza la o rezolutie mai buna. Si mai are si camera frontala- la mare lucru nu cred ca iti trebuie, dar iti poti aranja freza cand n-ai oglinda la indemana;)).
Conexiune la internet mai buna- tot la Samsung.
Si inca un lucru important, vine cu memorie interna de 16/32 gb fata de 1 gb la Sony Ericsson.
Si conexiunea prin wifi e mai buna- e dual band. tot la Samsung.
Ce mai vrei?
Avantaje ale Sony? Pretul. Dar nu se pune la avantaj deoarece nu fac parte din aceeasi categorie. Xperia arc s este sub galaxy s2.
Ce mai vrei?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

CATEGORIC Samsung Galaxy S2 I9100, deoarece este mai performant dpdv tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......56_167.php

Toate cele bune.

| iesiacasa a răspuns:

Eu am s3 si nu se conecteza greu si oricum s2 e mai bun ca xperia arc s pentru ca e dual core si memorie 16 gb fata de 1 gb la arc s deci galaxy s2