| Dyana1603 a întrebat:

Samsung Galaxy S3 Mini este la fel ca S3, dar mai mic?

7 răspunsuri:
| azkabanvip a răspuns:

Diferenta e la procesor memorie RAM si marime. Funda?

| blondupttr a răspuns:

Nu! Sunt diferente de procesor, cred ca si de camera foto-video.

| PikaPikachu a răspuns:

Da. Iar dupa parerea mea, S3 e prea mare. Eu am S3 mini si chiar sunt multumita de el.

| piciu25 a răspuns:

Diferentele dintre s3 si s3mini:
diferenta ecranului 4, 8 vs 4
diferenta procesorului: 1, 4ghz quadcore vs 1.0 ghz dual core
Galaxy s3 vine cu android 4.0 (intre timp s-a actualizat la jelly bean) pe cand s3 mini vine direct cu 4.1 (jellybean)
diferenta de fotocamera: s3 mini are camera de 5 mpx cu inregistrare video la 720p (HD), pe cand s3 are camera de 8mpx cu video la 1080p (FULL HD)
In fine sunt multe diferentele, dar s3 mini este totusi un telefon destul de bun in comparatie cu alte telefoane de acelasi pret! ciao happy

| IulianDornianu61 a răspuns:

Buna
Mai degraba dai comanda de Acer Cloudmobile S500 sau de Htc One S, sunt mult mai bune decat S3 mini, dar si mai ieftine. Ceao

| maryusmono a răspuns:

In niciun caz,

Galaxy s3 mini este un telefon mai mic, mai ieftin si mai slab la performante decat galaxy s3 dupa cum poti vedea aici: http://bit.ly/10VFTBJ exista o serie de diferente intre cele doua telefoane atat la pret cat si la performanta:

- S3 are procesor mai bun
- S3 are o camera principala mai buna de 8mp si chiar si camera secundara este mai buna
- S3 are o baterie mai mare si cu toate ca are nevoie de mai multe resurse tine mai mult
- Versiunea de android implicita este mai noua.