| InstinctPr3ciS a întrebat:

Samsung Galaxy S4!
Ce ziceti, sa imi instalez ANTIVIRUS?
Este bun la ceva? (Care sunt avantajele folosiri lui si care sunt dezavantajele)?
ARGUMENTATI-VA RASPUNSUL!

2 răspunsuri:
| MHems a răspuns:

Bună! Ar fi cea mai bună alegere, mai ales că e un telefon puternic şi ar fi ideal. E bun din orice punct de vedere, îţi va scădea riscul de a intra pe un site, ca apoi să îţi virusezi telefonul, aplicaţiile pe care le descarci vor fi verificate, şi vei primi notificări dacă respectiva aplicaţie afectează în vreun fel telefonul. Dezavantaje mari nu sunt, doar că îţi ocupă memoria RAM, ar trebui, şi este ideal, să stea mereu pornit, în fine, ocupă puţin din memoria RAM şi contribue într-un fel la consumarea bateriei. Eu îţi recomand Avast, eu îl am pe S4 şi e foarte bun, pe toate telefoanele am avut Avast şi sunt mulţumită de serviciile sale. PA happy!

| clauditzu a răspuns:

Da, ar fi bine sa iti instalezi antivirus pentru ca e un smarphone foarte bun cu care poti naviga pe multe site-uri care reprezinta un risc, pe langa asta poti sa si descarci tot felul de chestii care iti pot virusa telefonul. Singurul dezavantaj pe care l-as putea vedea e ca poate sa iti manance RAM, dar nu multi, putin acolo big grin!