| AnonymousTPU007 a întrebat:

Samsung Galaxy S5 sau Sony Xperia Z3? De ce?

4 răspunsuri:
| andreirobert15 a răspuns:

Aman-2 sunt cam la fel dar iti recomand Samsung, e mai bun la calitate!
si in plus din ce stiu Sony dupa 3-4 luni de utilizare incepe sa se cam blocheze!

| sltlp a răspuns:

Xperia z3. De ce? PEntru ca cienva manaca rahat de incepe sa se blocheze. Analziati putin logica. Daca ar fi asa, atunci de ce oare aia nu dau garantie 4 luni?
Ambele telefoane sunt foarte foarte bune. Motivul pentru care as alege z-ul e ca e mai subtire, si are un design mai dragut. S5 e cel mai urat Samsung galaxy s de pana acum(parerea mea) cu margini groase. Textura de pe spate nu e deloc interesanta, e chiar urata si ea si a fost criticata de multi. Ce e la note 3 sau restul de galaxy S-uri e mult mai dragut. Alte avantaje la Z ai la hardware, deoarece are inca un gb ram. Oricum, temporar ambele se misca perfect, asa ca asta nu o sa conteze prea mult. Avantajele pe care le are s5-ul is date de acei senzori(puls, amprenta, temperatura etc) insa daca nu ii folosesti, is aproape inutili. Bateria se presupune ca la z3 tine mai mult, desi partea rea e ca nu o poti schimba. Iar camera, desi numarul de MP difera, per total calitatea e tot pe acolo.

| Deliiiia a răspuns:

Samsung G S5 se misca mai bine, sistemul de operare e mai bun, e mai elegant si ruleaza foarte bine aplicatiile.

| AnonymousTPU007 explică (pentru Deliiiia):

Sistemul de operare e acelasiwinking