| xpotx a întrebat:

Samsung galaxy s7 edge sau Iphone 6s plus? sunt nehotarat.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Sunt minim 3 intrebari zilnic pe subiectul asta. Nu era greu sa cauti un pic. In general Samsungul pentru ca Iphone are probleme cu durata bateriei, cu frigul (se blocheaza), incarcatoarele sunt praf (cu banii dati pe incarcatoare la iphone iti iei un telefon nou). Acum daca vrei telefon doar pentru fite, poze si vai ce bine arata ia-ti Iphone, daca vrei un telefon bun sa te tina si sa nu ti se sparga display-ul la primul contact cu pamantul ia-ti Samsung.

| Pairoc12 a răspuns (pentru Adry05):

Wtf, iphone probleme cu bateria? S7 edge probleme display si baterie, am auzit ceva si de soft dar nu sunt sigur, cauta pe net, convinge-te singur

10 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S7 Edge deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......aqvnb5.php

Toate cele bune!

| OnuOnulică a răspuns:

Depinde ce vrei... dacă vrei performanță alege S7 Edge iar dacă vrei un simplu telefon scump (și bun, dar nu al fel de bun) atunci alege iPhone 6s plus.

| Eastwood a răspuns:

Salut, as alege S7 Edge.
http://www.gizmag.com/iphone-6s-plus-vs-galaxy-s7-edge-comparison/42180/
Acum depinde si de tine daca vrei ceva nou, ia iphone, dar mai bine as merge pe S7 Edge, nu o sa-ti para rau!

| alexandrualind a răspuns:

Varianta 2

| Jager a răspuns:

S7 edge. De ce? Pentru ca:
1. Are camera mai buna. [focalizeaza aproape instant si e foarte buna noaptea]
2. E rezistent la apa/praf.
3. Ecranul e mai bun decat la Iphone.
4. Ii poti adauga un slot pentru memorie.
5. Bateria mare [3600 mAh]
6. Design

Cu toatea acestea, S7 edge e si mai ieftin decat Iphone, cat si mai bun.

| Chivoiu_Emanuel_1993 a răspuns:

Raspunsul e evident: S7 edge deoarece este mult mai puternic decat Iphone 6s. Cred ca singurul lucru pe care il are Iphone 6s si nu il are s7 edge e 3D touchul care deocamdata nu functioneaza decat cu cateva aplicatii de la appele, instagram si sazam atat. Iar s7 edge vine cu scaner de puls, o focalizare foarte rapida a camerei ( aceasta a fost comparata cu cea al lui Iphone 6s la lansarea lui s7edge si s7 si pur si simplu Iphon-ul ramanea in urma, pe scurt a fost facut de rusine). Iar camera lui s7edge e mai buna decat al lui iphone 6s la lumina scazuta, chiar si selfiurile iti ies mai bine. Dar daca tu nu ai nevoie de toate functiile astea si esti un adept al selfiurilor si a popularitatii atunci Iphone 6s e raspunsul pentru tine, dar daca iti permiti Iphonul atunci cred ca o sa iti permiti sa mai astepti sa apara Iphone 7. Funda?

| CataM9 a răspuns:

Eu zic ca in momentul de fata S7 edge este cel mai frumos design de telefon, o performanta top. Mai pe scurt, best buy big grin

| Elena_Stanciu_Andra_1992 a răspuns:

Iphone 6s plus! Am și eu, și este foarte, foarte bun!

| Lascu_Liliana_1979 a răspuns:

S7 edge e si mai de fite (prin aspect)siti dai seama si dupa pret