| Alexe_Silviu_2000 a întrebat:

Samsung s5
Sau
Samsung a5 2016
?

7 răspunsuri:
| DrowRanger a răspuns:

A5 2016 arata mai bine si are ecranul protejat de Gorilla Glass 4, in timp ce S5 e rezistent la apa si are o camera mai buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A5 2016 e mai nou si din materiale mai bune in schimb S5 are un procesor mai bun si o camera mai buna.
Eu as alege A5 16

| OnePiece a răspuns:

A5 2016.

| anonimg a răspuns:

S5 pare a fi un pic mai bun, chiar daca e mai vechi
Uite aici o comparatie: http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6033&idPhone2=7789
A5 este octa core si este mai rapid, dupa cum o sa vezi in primul videoclip de aici:
https://www.youtube.com/results?search_query=s5+vs+a5+2016

| anonimg a răspuns (pentru anonimg):

Dar in al doilea videoclip se misca ma bine in 3D S5-ul.

| RaduMihaiRadu a răspuns:

Eu am s5 si am facut 63k puncte pe Antutu dupa 3 ani de folosit zilnic si forjat la maxim. Bate lejer A5, J5, desi e mai vechi. Ca procesor A5-ul este cu putin mai bun.......si ecranul cu Gorila Glass4

| вσмвση3ℓ a răspuns:

Fara Samsung, ar fi genial. Se blocheaza majoritatea telefoanelor.
S-a luat un prieten a5 2016 de 2 luni, si nu ii place cum merge, se cam blocheaza, are lag.