| andra4u a întrebat:

Samsung S7 sau Iphone 6S? Pareri pro/contra

9 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Samsung!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am s7 edge si iphone 6s, s7 edge pentru lucruri mari, orice fel de task-uri care poata se la duca normal.
Iar 6s mentionez ca, e cam de fite, meh, este si el ok, dar nu ca s7-le, daca prinde putin frig, scade instant bateria. Camera este ok in rest ia-ti o varianta cu mai multa memorie, nu neparat 32.

| Yasmin875 a răspuns:

Eu as alege Samsung galaxy s7.

| ChiarEu2 a răspuns:

- iPhone 6s -

S7-le are o cameră destul de slabă, iar ecranul are niște culori nu foarte naturale. Aceeași imagine am pus-o pe 10 tipuri de ecrane, de la laptop, la televizor, de la telefon cu taste la alte modele de smartphone-uri, iar Samsung-ul a fost singurul care percepea culorile suprasaturate total diferite față de realitate. Culoarea de la YouTube nu e roșie, ea aducând spre un portocaliu aprins.

Cât despre task-uri, ambele sunt la fel. Dacă vrei aplicații de calitate, optimizate, recomand iPhone-ul.
Despre baterie știu doar de S7 (are sora mea): Nu are prea mare performanță, îl încarcă în fiecare zi, dar tind să cred că ține mai bine față de iPhone.

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin_Ivancencu_1990 a răspuns:

Eu sugerez S7

| Marieta_Roxana_2000 a răspuns:

Samsung S7 este mult mai bun decat un Iphone 6S, daca ar fi fost un Iphone S7 era mai bun atunci.

| Afrasinei_Niculae_Vily_1981 a răspuns:

Eu unul as alege Samsung. Ecranul consuma mai putin curent, are 4gb ram, fata de iphone 6 care are 2, plus ca face poze mult mai frumoase si se vede mult mai bine decat Iphone 6.

| CrissCarlan22 a răspuns:

Parerea mea este ca Samsung Galaxy S7 este mult mult mai bun decat Iphone 6s! Acum e decizia ta ce alegi