| Any_3777 a întrebat:

Samsung s8500 wave sau Huawei sonic U8650? Si de ce? mersi

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut! Cu siguranta Samsung S8500 WAVE!
Singurele avantaje ale Huaweiului sunt Ecranul putin mai mare si Android-ul (care nici macar ICS nu este)
Te-ai gandi tu ca Wave este un LOW-end smartphone, dar chiar nu este! Avantaje uriase ca Ecranul Super-Amoled, Rezolutie Uimitoare, Dimensiuni perfecte, tot tot tot este mai bun!
Gandeste-te ca ecranul asta este mai bun ca ecranul de pe Galaxy S! Asta este o realizare! Nu multe telefoane se pot lauda cu asta.
Uite o comparatie intre telefoane!
Wave
Avantaje
+Dimensiuni Perfecte
+Subtire
+Tip Ecran (Super Amoled vs TFT)
+Rezolutie Ecran (800x480 vs 480x320, 283PPi vs 165 PPi)
+Culori Ecran (16M vs 256K) - In jocuri este o diferenta foarte mare!
+Corning Gorilla Glass - Mai rezistent, se zgarie mai greu
+Digital Natural Sound Engine (se aude mai bine)
+Memorie Interna (390MB vs 160MB) - daca iti instalezi multe aplicatii, nu o sa iti ajunga 160MB. 390 vor fi cu siguranta mai de ajuns!
+Bluetooth mai rapid
+Camera mult mai buna (5MP vs 3.15)
+Filmare HD (720p vs VGA)
+Camera Frontala
+CPU (1 GHZ - CortexA8)
+GPU - vei juca foarte multe jocuri, daca ai de unde sa le iei!
+Baterie mai buna (1500mAh vs 1400mAh) - chiar daca nu pare o diferenta mare, in realitate tine foate mult!

Huawei Sonic
+Ecran (3.5" vs 3.3")
+Android 2.3

Daca nu te deranjeaza sistemul de operare BADA (care este upgradabil la v2), atunci este telefonul perfect pentru tine.
Diferenta dintre marimile ecranelor este total nesemnificativa :
http://www.displaywars.com/3,3-inch-3x2-vs-3,5-inch-3x2

Comparatie intre cele 2 telefoane
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3146&idPhone2=4205

Review Wave
http://www.gsmarena.com/samsung_s8500_wave-review-480.php

Sper ca te-am putut ajuta!

1 răspuns:
| Mwha a răspuns:

Samsung s8500. Am si eu Huawei sonic U8650 si nu merge foarte bine, plus ca Samsung are un nume mai renumit.