| Cartarescu_Denisa_1998 a întrebat:

Samsung sau iPhone? Ce e mai bun? Stiu ca iphone-ul este mult mai popular si cumparat dar voi ce ati alege? Dau funda

20 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ambele firme ele doar asambleaza componentele atat, sunt producatori care vand telefoane mai ok ca ele si mai ieftine, e doar numele atat, http://incont.stirileprotv.ro/......phone.html

| Nemessys a răspuns:

Far doar si poate SAMSUNG!
Iphone-ul este mai mult de fite si de asta este asa popular. Si din cauza ca este scump bineinteles ca te poti lauda cu el. Adica sa fim seriosi de ce te poti lauda cu un amarat de telefon cand te poti lauda cu iphone? Chiar daca nu iti trebuie si nu isi merita banii dar totusi te lauzi. Mie chiar mi se par niste cretini astia care au iphone si vor sa impresioneze straight face. Eu iti recomand sa-ti iei Samsung. Cu banii ramasi faci ce vrei, poate chiar ceva util. SI eu am Samsung si sincer sunt multumit. Adica eu voiam un telefon care face poze decente si care sa nu am probleme in Facebook, in messenger si alte aplicatii. Eu mai mult de atat nu cer de la un telefon. Deci din moment ce nu ai probleme in aplicatiile pe care le folosesti, eu zic ca-i un telefon bun, indiferent car at costa. Si tu chiar nu ai avea de ce sa-ti iei iphone. Adica ce vrei sa faci pe un amarat de telefon? Deci cu recomand Samsung. Da-o naibii de popularitate si lauda. happy Decat sa cumperi popularitate ca,, vai de mine aia are iphone :O, e mare diva ", mai bine o castigi. big grin

Si tine minte un lucru: Daca este mai scump, asta nu inseamna ca este mai bunwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un Samsung galaxy de 2 luni si sunt destul de multumit de el. Nu am ce sa spun de Iphone pentru ca nu am avut asa ceva dar din cate am citit pe net am vazut ca dai bani mai mult pe nume.

| Kiwibibilă a răspuns:

IPhone la orice oră din zi şi din noapte. Cei care bat cu Samsungul sunt un pic limitaţi din punctul meu de vedere.
De ce iPhone?
-sistem de operare iOS, care merge al naibii de uşor. Plus că nu merge greu după trecerea anilor pentru că Androidul stochează nişte date nefolositoare şi de aceea merge naşpa după un timp.
-difuzor în partea laterală a telefonului
-butonul Home care recunoaşterea amprentei
-se simte extraordinar de bine la mână, e foarte uşor şi fin şi subţire
-este confecţionat din materiale de calitate
-face poze foarte bune şi clare, cel mai nou model avand functia de detectare a corpului şi face nişte poze geniale
-arată bine, de ce nu? faţă de Samsung care arată chiar hidos
-are dimensiuni decente, adică 4, 7 inci sunt perfecţi faţă de noile modele de Samsung care sunt uriaşe de nici nu le poţi ţine în mână sau în buzunar sau oriunde.

| Kiwibibilă a răspuns (pentru Kiwibibilă):

+ că poţi da upgrade noilor versiuni şi am vazut ca a zis cineva ca nu iti poti baga card de memorie... Pai la ce ti-ar trebui card de memorie odata ce sunt modele care au si 256 Gb?
Eu am iPhone 4s de 3 ani şi merge ca în prima zi. Acum aştept iPhone 7s sau 8, care apare primul.

| OnePiece a răspuns (pentru Kiwibibilă):

1) Cum? laughing) iOS 9 pe iPad Mini 2 se misca ca naiba, facea lag mai rau ca o panarama cu KitKat (4.4)
2) Multe telefoane au asa ceva
3) Multe telefoane au asa ceva
4) Multe telefoane se simt bine in mana. Mai ales ca tu oricum il tii in husa si pana la urma nu prea conteaza din ce e facut.
5) Multe telefoane sunt facute din materiale MAI bune decat aifon 7, de exemplu LG G4, Huawei P9 si P10, iHunt X300 Elite...
6) Multe telefoane au camere mai bune (Xiaomi Mi6, Galaxy S8, OnePlus 5)
7) du-te ba de aici
8) exista Sony Z5 Compact care are 4, 6 inci
9) pai poate pentru ca tu vrei sa filmezi mult (te faci vlogger) si filmezi cu telefonul, bineinteles ca o sa iti trebuiasca carduri de memorie, si din alea rapide. Gasesti de pana la 512GB.

iPhone e o mizerie de telefon care te trateaza ca pe un copil de 5 ani pe cand Android te trateaza ca si cand ai fi un om matur, capabil de a lua propriile decizii.

Lastly, Samsung nu e singura companie care face telefoane Android, nici de departe. Huawei, Xiaomi, OnePlus, Sony, Allview, HTC iti spun ceva?

| Kiwibibilă a răspuns (pentru OnePiece):

Eww chinezării.

| OnePiece a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Si daca sunt chinezarii ce?

| Kiwibibilă a răspuns (pentru OnePiece):

Dupa jumatate de an merg ca naiba. Toti prietenii mei cu Android se plang ca la inceput telefoanele mergeau foarte bine si dupa cateva luni incepeau sa se blocheze.

| OnePiece a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Cum ma ca eu am P9 lite de 10 luni si merge ca in prima zi. laughing)

Nu conteaza cine il face ca toti iau componentele de la aceiasi producatori.

| Kiwibibilă a răspuns (pentru OnePiece):

Pff 10 luni. Mai vorbim peste 4 ani.

| OnePiece a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Tu zici intai dupa juma' de an, acum dupa 4 ani?

Sa fim seriosi, nici un tembelefon, fie el si Galaxy S8, nu rezista 5 ani decat daca e caramida.

Sunt telefoane la 1000 de lei mai bune decat aifon 7 plus

| Kiwibibilă a răspuns (pentru OnePiece):

Repet, am iPhone 4s de 4 ani si la momentul de fata il pot vinde rapid cu vreo 500 de lei.
Si, nu, chiar nu exista telefoane la 10 milioane mai bune la iPhone. Chiar m-ai facut sa rad. Spui asta ca sa te afli in treaba. Toate telefoanele noi ce apar pe piata sunt comparate ghici cu cine? Cu "aifon 7 plus", sau mai nou cu s8+.
Chiar as vrea sa-mi dai un exemplu de Android la 10 milioane mai bun ca iPhone 7.

| OnePiece a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Lenovo (Motorola) Moto G4

O fi el mai incet, dar e mai practic, stie mai multe fara jailbreak si, soc si groaza, e 7 (nu 10) milioane. E adevarat, totusi, ca vine cu incarcator slab.

iPhone-urile nu sunt pentru oricine, se adreseaza anumitor useri (in special cei de Mac) dar nu celor ca mine si ca tine.

| Kiwibibilă a răspuns (pentru OnePiece):

Să încep cu începutul
1. E Android
2. Arată urât
3. Memorie RAM 2 GB, iPhone-ul are 3 unde mai punem ca e si iOS,
4. Memorie internă de doar 16 GB, iPhone-ul are si 256,
5. Are Android 6.0 (praf), iPhone 7 are iOS 10
6. Face poze naşpa
Dar pentru doar 7 milioane e decent.

| OnePiece a răspuns (pentru Kiwibibilă):

1. si?
2. si?
3. iOS nu are ram management mai bun decat Android, e doar un mit. iOS face o poza aplicatiei cand iesi din ea si revine la ea cand o deschizi din nou. Pare ca se simte mai rapid, dar nu e chiar asea.
4. Poti pune un card microSD de 256GB la el, iar Android Marshmallow (si versiunile mai recente) are o functie prin care poti seta un card microSD in asa fel incat sa iti foloseasca cardul pe post de memorie interna. Chiar si asa, 2 carduri de 128 fac vreo 5 milioane parca (daca nu mai putin) iar diferenta dintre un aifon 7 plus de 32 de giga si unul de 256 e de 200 de dolari adica vreo 9 milioane.
5. cum adica e praf? iOS are actualizarile alea mai mult ca sa fie. Or fi ele mai promovate prin presa dar actualizarile Android aduc mult mai multe lucruri noi.
6. Da, aici nu am ce obiecta, mai ales pe partea frontala. Pentru mine ar fi ok, nu stiu de tine (banuiesc ca esti fata?)

Nu e doar decent, e best-buy.

| costinvlad a răspuns:

Samsung octa-core(8 nuclee la procesor) sau umi diamond deca core(10 nuclee la procesor). Sunt si de 6 gb ram pe ihunt.ro dar poate gasesti pe emag.ro. sa il alegi 4G daca esti intr.un oras mare. Daca nu, 4G dar il pui pe 3G la date.

| NeaMih4i a răspuns:

Samsung, dar depinde si ce model este, pentru ca unule samsunguri au si camera mult mai buna

| AnonimCuDiploma a răspuns:

Salut!
Iti recomand Samsung. Nu pentru ca iPhone nu ar fi bun, insa costa prea mult pentru ceea ce ofera.

| mihaaaa1234 a răspuns:

Buna!
Eu am iphone dar nu ti-as recomanda pentru ca are multe dezavantaje:
-iarna ti se inchide telefonul de la frig
-aproape orice costa pe iphone
-o sa ai mereu probleme cu incarcatorul
-nu ii poti pune card de memorie etc
Daca tii neaparat sa iti iei iphone e ok ca telefonul, dar Samsung este mult mai bun
Funda!