| Girly97 a întrebat:

Saptamana aceasta intr-o dimineata a sunat alarma dar a sunat la 5:03 nu la 5:00 cand era setata. De ce?

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

A uitat să sune. Apoi s-a corectat.

Bula
| Bula a răspuns:

A durat 3 minute pane ce te-ai dezmetacit din somn... big grin

| Girly97 explică (pentru Bula):

Nu-i bine...

| Bizon95 a răspuns:

POSIBIL din cauza ca telefonul e incarcat
aplicatiile care stau in background ( "in spate" )

primesc periodic acces la procesor si pot sa faca ce au de facut
moment in care daca e prea incarcat atunci pot sa nu poata sa isi faca treaba atunci cand au nevoie

in plus, cand telefonul e inchis, procesorul merge la un procent MULT mai mic decat atunci cand e deschis, chestie gandita special sa salveze bateria, moment in care daca e slab sau incarcat, aplicatia de alarma poate sa fie si mai intarziata

| Furnicuta000 a răspuns:

Poate ai setata amanarea la 3 minute. Si eu ma trezesc cateodata la si 5 minute pentru ca la fix a sunat dar eram prea adormita si am apasat amanare. De fapt nici nu imi amintesc ca am apasat.

| FreddieM a răspuns (pentru Furnicuta000):

Buna explicatia, dar se poate seta amanarea si pentru trei minute? Credeam ca minim 5.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru FreddieM):

Habar n-am laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Furnicuta000):

Cum te cheamă.

| Iote a răspuns:

Nu ai auzit primul apel si ai auzit doar "amanarea".