| andrei_buzat a întrebat:

Se intampla ceva daca incarc telefonul cu un incarcator care nu e original? Telefonul se incarca e ok, dar cablul nu e cel original.

2 răspunsuri:
| AureliusTPU a răspuns:

Nu este nici macar o problema dar e bine sa iti cumperi un cablu de peste 30 lei si cu o calitate mai buna decat un cablu de 5 lei si sa iti strice bateria.

| Bella993 a răspuns:

Nu se intampla nimic. Si cablul meu original s-a rupt si am cumparat altul. Conteaza incarcatorul nu cablul. Daca e fast-charging sau super fast-charging. Daca nici ala nu e cel original, se poate schimba faptul ca telefonul nu se incarca la fel de repede ca si cu originala. Dar are aceeasi performanta.