| anonim_4396 a întrebat:

Se mai merita iPhone x, iPhone XR in 2021? Mai sunt câteva zile până la anul da trec ca glonțul de aceea am pus 2021. acord funda.

Răspuns Câştigător
| Legion7X a răspuns:

Motorola Edge are Gorilla glass 5, spatelele este din plastic, este construit cu ramă din aluminiu, camera 64Mp sistem de operare Android 10, baterie 4500 mAhTel este foarte bun dar, vezi tu nu are IOS. Eu unul aș merge pe Motorola are și bateria mai mare. Iphone X și el are avantajele lui sistem operare IOS, chipest bionic etc, dar bateria mult cam mică și are selfie camera de 7Mp când la Motorola Edge este de 25Mp. Deci nu cred că 7mp a iphonului X este mai bună ca cea de 25mp. În rest cred că totul ține de Brand părerea mea, dar fiecare cu aprecierea sa și analiza sa pe criterii pro și contra.
Dacă ai bani totul merită, până și pe un lucru care poate nu este chiar așa de extraordinar în sinea sa dar, totuși este scump, pentru că reprezintă un nume.

18 răspunsuri:
| Legion7X a răspuns:

Nu, nu se mai merită am auzit că, lumea s-a plictist de ele. Le vinde la preț de nimic.

| anonim_4396 explică (pentru Legion7X):

Crezi ca e mai bun Motorola Edge că iPhone X? happy

| Legion7X a răspuns (pentru anonim_4396):

Motorola Edge are Gorilla glass 5, spatelele este din plastic, este construit cu ramă din aluminiu, camera 64Mp sistem de operare Android 10, baterie 4500 mAhTel este foarte bun dar, vezi tu nu are IOS. Eu unul aș merge pe Motorola are și bateria mai mare. Iphone X și el are avantajele lui sistem operare IOS, chipest bionic etc, dar bateria mult cam mică și are selfie camera de 7Mp când la Motorola Edge este de 25Mp. Deci nu cred că 7mp a iphonului X este mai bună ca cea de 25mp. În rest cred că totul ține de Brand părerea mea, dar fiecare cu aprecierea sa și analiza sa pe criterii pro și contra.
Dacă ai bani totul merită, până și pe un lucru care poate nu este chiar așa de extraordinar în sinea sa dar, totuși este scump, pentru că reprezintă un nume.

| NotNamed a răspuns:

Nu merita. Un Samsung S20 Utra 5G e la acelasi pret sau chiar mai ieftin si e mult mai performant. Display pe aproape tot ecranul, o mica perforatie in ecran pentru camera (nu ditamai notch.ul ca la iphone), telefon mult mai mare, ecran super amoled hdr 4k daca nu ma insel, ecran curbat, amprenta digitala, 12GB RAM, 512 GB ROM, 120Hz ecranul, camere foto mai bune, 100x zoom, 5g pentru ambele cartele iar din cate am inteles pe iPhone nu este asa, decat pe prima cartela. Iar S20 e ultimul apărut din seria S de la Samsung pe când X-ul de la Apple...e mai vechi si nu e asa bun ca ultima generație. Daca iti iei un Note 20 Ultra ai in mama o adevărată bestie.

| NotNamed a răspuns (pentru NotNamed):

Mana*

| anonim_4396 explică (pentru NotNamed):

Nu am atâția bani man, eu voiam la secound sa îmi iau iPhone, am văzut că au la 1500-1700 de lei. am văzut un Motorola Edge la 1300 nu știu ce să zic pare un tel interesant da procesorul nu e wow, da arata bestial

| NotNamed a răspuns (pentru anonim_4396):

A scuza.ma atunci....Nu ma asteptam un Iphone X la pretul ala rolling on the floor)

| anonim_4396 explică (pentru NotNamed):

Da,atâta sunt la secound.da e riscant nu știu ce să fac, e că la loterie poți da de unul bun sau unul cu defecte ascunse, romanii cum sunt campioni la tepe e clar e nevoie de un car de noroc sa găsești unul perfect funcțional așa cum au ei descrierea în anunț, batman

| NotNamed a răspuns:

Ah si era sa uit de incarcarea super rapida de 45W... Si o baterie mult mai mare respectiv 5000mAh...Bateria intr-o ora e full incarcata

| anonim_4396 explică (pentru NotNamed):

Daca aveam bani îl luăm demult laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se merită, dar nu se știe ce va mai apărea.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

happy dar trebuie sa îmi fac ceva cont? Pe Android e cu Gmail că sa descarci aplicații... Te întreb că nu am mai folosit Apple

| parismaan a răspuns (pentru anonim_4396):

Tebruie sa-ti faci cont in icloud

| anonim_4396 explică (pentru parismaan):

E ca la Gmail nu? Pasii de a face cont?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, trebuie să-ți faci un cont icloud.

| parismaan a răspuns (pentru anonim_4396):

Aproape, dar te poti uita pe Youtube cum să-ți creezi un cont Icloudwinking de Iphone second hand te poti uita si pe flip.ro

| StefanFlorea a răspuns:

Depinde, daca vrei poze iti sugerez mai bine sa mergi pe iphone 11 sau chiar 12, daca vrei performanta in gaming, mergi pe Asus, processoarele SnapDragon sunt cele mai puternice, la fel si cele de la Kirin, facute de Huawei, mai exact Kirin 9000E aparut pe Mate 40, fiind acum cel mai puternic processor de pe piata, nu sunt sigur daca a aparut SnapDragon 888 sa l fii luat pe Kirin. Iphone urile au si foarte putina memorie ram, si asta afecteaza oarecum performanta processorului si oarecum si multitasking ul. Acum e alegerea ta pentru ce vrei sa ti cumperi telefonul.

Răspuns utilizator avertizat